Yeni zigon sehpa arayışımızda kısa liste belli oldu: Oylama zamanı

Koleksiyon Blogger

Yeni zigon sehpa düzeni için başlattığımız ve Nisan ayının 2. haftasında duyurduğumuz isim arayışımızın ilk etabını başarıyla tamamladık. Ön değerlendirme sonrasında belirlenen kısa liste Facebook platformumuz üzerinden oylamaya açıldı. 1 hafta açık kalacak oylamaya Facebook sayfamızdan katılabilirsiniz.

Facebook ve Twitter kanallarımızda yaptığımız bu arayışın 2 haftalık ilk etabında katılımcıların değerli katkılarıyla 560 isimlik uzun bir liste yaratıldı. İsim önerileriyle bu arayışa katılanlar aynı zamanda birbirlerinin fikirleri hakkında yorumlar yaparak beraber daha farklı isim önerilerine de ulaştılar.

Mitolojiden günümüzün modern sembollerine kadar birçok ince fikri bünyesinde barındıran bu isim listesi ön değerlendirme sonrası 3 isimden oluşan kısa liste oluşturuldu. Bunlardan birincisi olan “Bona Dea” Yunan mitolojisinde ‘doğurganlık tanrıçasından’ geliyor. Bremen mızıkacılarından esinlenen “Bremen” önerisi de kısa listede kendine yer bulan ikinci öneri. Kısa listedenin son üyesi ise üç silahşörlerden esinlenilen “Athos, Porthos, Aramis” oldu.

En çok oyu alan isim sahibi hem bir Koleksiyon Mobilya ürününe ad vermiş olacak hem de bu ürünün ilk sahiplerinden biri olacak. Ortak yaratım sürecinin güzel örneklerinden biri olarak konumlandırılabilecek bu ortak arayış resmi Facebook sayfamızdaki ilgili albümden takip edilebilir.

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR