Yeni Trendler Üzerine Bir Kahvaltı

Elif Seyrekbasan

Eski dediğimiz yılın son günlerini yaşarken ‘yeni’ olanın ayları, mevsimleri için heyecan duyuyor ve gelecek günler bize neler getirecek merakla bekliyoruz. Eğer evimize düşkünsek de kapılarımızı hangi renklere, dokulara açacağız onun araştırmasında oluyoruz. Biz de merak edenlerden olarak bu merakı gidermek üzere bir etkinliğe imza attık. 11 Aralık Perşembe Günü Tarabya ev mağazasında bir kahvaltıyla ağırladık. Hemen arkasından da Elle Decoration dergisinin yayın yönetmeni Ebru Kılıç ile bilgi dolu bir sohbet gerçekleştirdik.

Q33A9163

11 Aralık sabahı gerçekleşen etkinlik kahvaltıyla başladı ve hemen ardından Elle Decoration Yayın Yönetmeni Ebru Kılıç Solmaz yeni dönem eğilimleri üzerine konuşmasını gerçekleştirdi. Tarabya ev mağazasına gelen 50’yi aşkın konuk, Ebru Kılıç Solmaz’ın sunumu eşliğinde dekorasyonseverlerin yeni dönem beklentilerini, yeni yılda ön planda olacak renk, doku ve malzemeleri konuştular.

Ebru Kılıç Solmaz’ın 2015 için öngördükleri ise şöyle sıralandı;

– İyi bir trend takipçisi olmak için tüketici davranışlarını takip etmek, toplumsal verileri iyi okumak, beklentileri analiz edebilmek gerekiyor.

– Yaşadığımız çağda tüketiciler paradan daha fazla ‘zaman’ kavramına önem veriyorlar. Tüketim aktivitelerinde onlara zaman kazandıracak mobil uygulamalar ve avantajlar her zaman tercih sebebi oluyor.

– İnsanlar kendilerini, giydiklerini, yediklerini, bulundukları yerleri paylaşmaya çok alıştılar. Evlerinin kapıları sosyal medya yoluyla tüm tanıdıklarına açıldığı için ev kavramı daha çok önem kazandı. Daha özenli mekanlar haline geldi.

– Özellikle şehirde yaşayan insanlar dışarıda yaptıkları aktiviteleri evlerine taşımaya başladılar. Arkadaş buluşmaları ve kutlamalar daha çok evlerde yaşanır oldu. Böylece daha çok paylaşmış oluyorlar.

“ARTIK EVLERİMİZ DAHA ÇOK DÜNYAMIZ OLDU” Çünkü;

– şehir insanı artık duygusal tatmin arıyor,

– sahip olduklarını göstermeyi seviyor,

– kendini dinlemeye ve yalnız kalmaya eskisinden daha fazla ihtiyaç duyuyor,

– fonksiyonel tatmin arıyor,

– evde çalışmak eskisinden daha revaçta,

– seyahatlerinden getirdikleriyle evini küçük bir dünya haline getiriyor.

KOL-164

Bu doğrultuda yeni yılda yeni yaşam alanlarındaki DEKOTRENDLER daha çok şunlar;

* Pastel renkler ve origami formlar
* Gezegenlerden izler taşıyan figürler
* Farklı ve etkili desenlerin bir arada kullanılması
* Siyahın cesurca kullanımı; duvarlarda, mobilyalarda siyah tercih edilmesi
* Katmanlı ve pürüzlü yüzeyler
* Zeminde ve duvarlarda yıpranmış hissi
* Indigo mavi renginin etkin kullanımı
* Çok yönlü oturma grupları
* Kalın örgüler.

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR