Yeni bir Salgına Hazırlanın; 1000 Nokta

Elif Seyrekbasan

Tam da kötü haberlerin içinde yaşamaya çalışırken içimizdeki çocuğu ayakta tutmanın bize iyi geleceği kesin. Son dönemde yetişkinler için bolca çeşidini gördüğümüz boyama kitapları da bu işe hizmet ediyor. Zihin boşaltmaya ve dinlendiremeye birebir olan bu boyama aktivitesinden birazcık sıyrılıp yine çocukluğumuza götüren enteresan bir öneri sunmaktan kendimizi alamadık. Açık konuşmak gerekirse boyama kitabı ve kalemleriyle çekilmiş sosyal medya fotoğraflarından biraz sıkılmıştık.

Önerimizin yaratıcısı Yeni Zellandalı grafik tasarımcı; Thomas Pavitte. Noktaları birleştirme oyununu hatırlarsanız. Hepimizin çocukluğunda heyecanla sonunda neyle karşılaşacağımın merakıyla sürdük kalemimizi bir noktadan diğerine… Tabii kaça kadar sayabiliyorduk o zaman? Şimdi büyüdük ve  yine aynı yöntemle yetişkinler için yaratılan versiyonu üzerinden 1000’e kadar gidebiliyoruz. 1000 Nokta yeni tutkunuz olabilir.

abf3f14b-167a-4d2b-9089-cb299871db55-1

Thomas Pavitte’nin yarattığı 1000 Nokta serisi noktaları birleştirme oyununda bir devrim yaratarak derinlikli, gölge gibi detayları da ekleyip küçük çaplı sanat eserlerine dönüştürüyor.

1000 Nokta serisinin ilk kitabı İkonları konu alıyor. Alfred Hitchcock, Marilyn Monroe, Andy Warhol, Elvis Presley, Albert Einstein, Salvador Dalí, Madonna, Bob Marley, Audrey Hepburn ve Muhammed Ali gibi dünyaca ünlü 20 ikonun portrelerini sunuyor.

1000-dot-to-dot-book-behance-12
Kitap Domingo Yayınları tarafından yayınlandı. 1000 Nokta serisinde henüz Türkiye’de yayınlanmayan  Şehir Manzaraları (The 1000 Dot-to-Dot Book: Ciyscapes) var ki mimarların çok ilgisini çekebilir.

Yalnız dikkat bu salgın biraz sabır istiyor!

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR