Uluslararası Yenilik Ortak Konferansı Başlıyor.

Dilek Öztürk

Innovation-with-innovation

Boğaziçi Üniversitesi İnovasyon ve Rekabet Odaklı Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (İNOVUYGAR) ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Yenilik Ortak Konferansı” (International Innovation Joint Conference) 14 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleşiyor.

İnovasyon alanında dünyada ve Türkiye’de önemli çalışmalar yürüten isimler Boğaziçi Üniversitesi 150. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen New Directions in Innovation Konferansı’nda bir araya gelecekler.

14 Mayıs 2014 Çarşamba günü Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de gün boyu sürecek konferansın katılımcıları arasında Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin yanı sıra Siemens’in İnovasyon Başkanı Christian Frey, IBM’in Araştırma Lideri Erich Rütsche, Avrupa İş Melekleri Derneği Başkanı Paulo Andrez, Koleksiyon Mobilya ve Tasarım Vakfı kurucusu mimar Faruk Malhan gibi önemli isimler bulunuyor.

Konferansta İstanbul’un bir inovasyon merkezi olarak gelişimi ele alınırken; şirketlerin inovasyon potansiyellerini geliştirme yöntemleri, “big data”nın işbirliği geliştirmede açacağı yollar, inovasyonda elektrikli otomobiller örneği, toplumsal inovasyon yoluyla değişim yaratma gibi konular incelenerek tartışılacak.

Konferans, İstanbul Kalkınma Ajansı, Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, ILI Consulting ve Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Business Angel tarafından da destekleniyor.

Detaylı bilgi ve program için burayı tıklayabilirsiniz.

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR