Uluslararası malzeme danışmanlık firması Material ConneXion’un yeni ofisi İstanbul’da açılıyor

Koleksiyon Blogger

Yenilikçi malzemeler konusunda dünyanın en önemli araştırma merkezlerinden biri olarak kabul edilen Material ConneXion, yeni şubesini İstanbul’da açıyor. Yapı Endüstri Merkezi (YEM) işbirliği ile kurulan Fulya’daki Material ConneXion İstanbul birçok proje sahibi için önemli bir durak olacak.

Uluslararası malzeme danışmanlık firması Material ConneXion® bugüne dek New York, Bangkok, Daegu, Milano ve Köln gibi 5 farklı bölgede açtığı şubelerle birçok yenilikçi malzemenin geniş kitlelerce tanınmasına öncülük etti. Kadrosundaki uzmanlarla çeşitli projelere danışmanlık da yapan kurum zengin malzeme kütüphanesini hem şubelerinde hem de online platformlarda sergiliyor.

Resmi açılışı Haziran’da yapılacak olan Material ConneXion İstanbul öncesinde kısa bir sergi ile şehre merhaba diyecek. 27 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında açık olacak sergi uluslararası malzeme kütüphanesinden seçilmiş en yenilikçi 100 malzemeyi içeriyor. Haziran’daki resmi açılışla birlikte ise çok daha geniş bir malzeme kütüphanesine erişme şansına sahip olacağız.

Material ConneXion’un kurucu CEO’su George M. Beylerian; yeni İstanbul şubeleri sayesinde şehrin tasarım başkenti olarak yeniden yapılanmasına yapacakları katkılardan dolayı oldukça heyecanlı olduklarını belirtti. İstanbul’un Asya ve Avrupa’daki ofisleri arasında önemli bir bağ kuracağını düşünen Material ConneXion başkanı Michele Caniato ise yeni şubeleri sayesinde hem daha geniş kitlelere ulaşabileceklerini hem de bölgenin sahip olduğu yüksek tasarım potansiyeline yeni bir ivme getireceklerini ifade etti.

Haziran’da açılacak olacak bu zengin malzeme kütüphanesinin adresi ise şöyle:

Material ConneXion Istanbul
Yapi-Endustri Merkezi
Fulya Mah. Yesilcimen Sok. No: 12
430 Fulya / Istanbul

Daha fazla bilgi için: http://www.materialconnexion.com

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR