Aşıklar haftası kutlu olsun…

Fatih Akdan

AllYouNeedIsLove

Kökeni, Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanan Sevgililer Günü, “Valentine” ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda “Aziz Valentin Günü” (İngilizce: St. Valentine’s Day) olarak bilinir.

14 Şubat, 1800 yıllarda Amerika’lı Esther Howland’ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana çok sayıda insanın kutladığı toplumsal bir olay olmuştur. Bunun doğal sonucu olarak olayın ticari yönü çok fazla önem kazanmış, sevgililer günü tüm dünyada ticaretin canlandığı bir dönem haline gelmiştir.

Siz sevgiliniz için en güzel hediyeleri internette, mağazalarda bulabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz shop.koleksiyon.com.tr 🙂

Bir değişiklik yapıp 10 tane güzel hediye fikri vermek yerine, ‘ekşisözlük’te girilen en güzel 10 Sevgililer günü entrysini sizin için derledik.

10. sevgililer günü kapitalizmin oyunu,aldanmayalım bunlara diyen erkeklerin sevdiklerinin doğum günlerinde ne yaptıklarına bakmak lazım. (cumalarisevmem)

09. sevgilisi olmayanlar olarak çok tatlıyız bence…:/ (07022001)

08. anneannem ile geçireceğim gün. sabah beni “sevgililer günün kutlu olsun kedi, hadi kalk!” diye uyandırdı. böyle bir anneannem olduğu sürece sevgiliye falan ihtiyacım yok. öpüyorum anneanne, sevgiler! (hazelives)

07. ilginç kılınabilecek eylem. düşünsene sözlük, eski yeni ne kadar sevgilin varsa, arayıp konuşuyor, uygun kıvamda buluşup hediyeleşiyormuşsun, bayram gibi. (kenan m)

06. mervelerdeyim diyip gidicek yeri olmayanları seve seve evime kabul edebileceğim gün. (kem goz)

05. single takılan bütün kızların bu kadar duygu yüklü olduğu bir günde bile kendini kimselere beğendiremeyen damat adaylarının şansını başka bi sektörde denemesi gerektiğini anladığı gün olmuştur. (wjohner)

04. seneye de olacakmış! (cagatay miyim lan ben)

03. gece 12’yi biraz geçe arayıp, bi hevesle haykıran sevgiliye uygun bi dille cevap verdiğim gün.

-sevgililer günün kutlu olsun aşkııııııım.
-hea

“behzat ç. stayla” (tekyoldevrim)

02. bir dostumla birbirimizi telefonlarımıza “aşkım” diye kaydedip mesajlaşarak kutlayacağımız gündür. napalım olm olan var olmayan var işte. (electro nick)

01. az önce annemin “neymiş bu hafta, bişiymiş. hah, aşıklar haftası. babana hoşaf yapayım” diyerek aziz patrick’i mezarında güldürdüğü önemli gün. (how soon is now)

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR