Sevgililer Günü İçin İnce Detaylar

Koleksiyon Blogger

Hayatın yoğun akışında her zaman tatlı molalar, sevginin sıcaklığıyla sarıp sarmalanan anlar vardır… Takvimlerde işaretli tarihler, kendi kişisel yolculuğumuzda altı çizilmiş günler veya nefesimizin eşlik ettiği her saniye bize sevgiyi ve teşekkürü hatırlatabilir…

Yılın bu anlamda en bilinen ve kabul görmüş günü hiç kuşku yok ki 14 Şubat tarihine denk geliyor. Aziz Valentine’nin yüzyıllar öncesine dayanan anısı, süslü paketler, romantik sözler, özel hediyeler gibi tercihlere göre birtakım ritüellerle bugün hala yaşıyor. Sevgililer Günü sizin için ne ifade ediyor? Büyük aşkın kendini gösterebileceği bir meydan mı yoksa sevgiyi nesnelerle kalıplara sokan bir gelenek mi? Peki özel bir gün kavramından uzaklaşıp sevgiye odaklandığınızda ne gibi anlamlar buluyorsunuz? Pek çoğumuzun bulduğu anlam farklı farklı kelimelerle ifade edilse de, sevginin vazgeçilmezliği ve her anımızda hayatın armağanı olduğu bir gerçek.

İşte bu gerçekten hareketle, bu yıl Sevgililer Günü’nde, birlikte geçen anlara, paylaşılan zamana odaklanıyoruz. “Bir gün değil, her an” diyenlere bu “an”ları kutlamayı, anıları sevgiyle ölümsüzleştirmeyi öneriyoruz. Evde hazırlanan akşam yemeği, kahve kokusunun tüttüğü bir kahvaltı, birlikte izlenen film, tebessümün eşlik ettiği çay saatleri… Hayatın akışında sevgiyle var olan bu rutinleri, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde ömür boyu hatırlanacak anılara dönüştürmek için birkaç incelikli dokunuş yeterli. Samimi ve içten bir kutlama için önerilerimizi inceleyin:

Doğal tatlarla pratik lezzetler


Mutfakta harikalar yaratmak için malzeme listesi metrelerce uzunluğu bulan tariflere ihtiyacınız yok. En hızlı ve pratik lezzetlerden biri olan pankekle hem görsel hem de tat olarak enfes bir sunum hazırlayabilirsiniz. Orman meyveleri, bal, çikolata parçaları veya pudra şekerini hem süsleme hem de tamamlayıcı tat olarak değerlendirebilirsiniz.

En büyük tutkusu çikolata olanlar içinse önerimiz çok net: Orman meyveleriyle bezenmiş, bol çikolatalı brownie!

Yalın dokular


Yaşam alanlarınızda sadelik ve minimal izler hakimse, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde bambaşka bir tarza bürünmenize gerek yok. Doğadan gelen dokularla sevgiliniz için şık sunumlar hazırlayabilirsiniz.

3E Design‘dan mermer tamamlayıcılar; mevsim meyveleriyle hazırlayacağınız lezzetleri birer sanat eserine dönüştüren Eser-i İstanbul serisi yemek takımları veya yalın formundan kahvenin enfes tadı ve kokusunu sunan Koleksiyon kahve setleriyle tüm duyulara hitap eden bir masa hazırlayabilirsiniz.

Kişisel dokunuşlar


Günü gösterişten uzak, sizin için manalı bir hediyeyle taçlandırmak istiyorsanız, kendi kişisel dokunuşlarınızı hediyenizden sakınmamalısınız. Üzerine eklenecek samimi bir not, kuru yapraklar veya çiçeklerle hediye paketiniz hem farklı hem de öznel bir armağana dönüşecektir.

Çiçek aranjmanı


14 Şubat Günü, çiçekçilerin çok yoğun olacağı bir gerçek. Böylesine telaşlı bir günde çiçek siparişi vererek, aranjmanın özeni ve öznelliğini riske atmanıza hiç gerek yok. Evin yakınındaki, sokağın köşesindeki çiçekçiye uğrayıp gözünüze kestirdiğiniz dallar, yaprak demetleri ve çiçeklerle evde kendi aranjmanınızı hazırlayabilirsiniz. Hasır ipler veya aranjmanın rengine uygun kurdelelerle buketinizi sabitleyebilir; benzerine hiçbir yerde rastlanmayacak bir çiçekle Sevgililer Günü’nü kutlayabilirsiniz.

14 Şubat’a daha özel ve zarif detaylarla hazırlanmak isteyenler için tasarım ürünler ve sunum önerileri tüm Koleksiyon mağazalarında bulabilir; shop.koleksiyon.com.tr’den inceleyebilirsiniz.

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR