Sanal Lego: Mesai saatlerinde okunmaması gereken yazı :)

Fatih Akdan

lego1

Hemen hemen her evin vazgeçilmezi ve yaratıcı dünyamızın en güzel parçası Lego, Chrome ile ortak geliştirdikleri platform ile hayranlarını büyülemeye devam ediyor.  Artık yerde unuttuğumuz Lego parçaları ayağımıza batmayacak, çünkü zaman bilgisayar başında yaratıcılığımızı konuşturma zamanı.

Danimarka’da kurulan ve ilk zamanlarda tahtadan üretilen Lego, zamanla plastik parçalardan üretilmeye başladı. İlerleyen teknoloji ve yaratıcılığın sınırsızlığı ile müzik efsanelerinden sinema kahramanlarına kadar bir çok figürün Lego’su piyasaya sürüldü.

legobeatles

2014 baharında sinema filmi ile yeni bir boyuta atlayacak olan Lego, Google Plus kullanıcılarına özel geliştirdiği uygulama ile hayranlarını bir kez daha yaratıcılıklarını kullanmaya zorluyor. www.buildwithchrome.com adresinde kullanıcılar Google Plus hesaplarıyla giriş yapıp istedikleri yapıyı, şekli eğlenerek çalışabiliyorlar.

Lego haritasında da biz de Koleksiyon Tarabya Kampüsü’nü çalışmaya başladık. 🙂 İnşaatımız hala devam ediyor, ama kampüsümüzü ana hatlarıyla oluşturduk.

lego_koleksiyon

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR