Salon Mimarlık Uluslararası Ödüle Layık Görüldü

Koleksiyon Blogger

Uluslararası mimarlık dergileri arasında öncü yayınlardan The Plan’in bu sene birincisini düzenlediği ‘The Plan Awards 2015’ ödüllerinin sonuçları açıklandı. Kazananlar arasında; Türkiye’den Bolayır Evi, CT Hukuk Bürosu, Office Central ve Aktif Strüktürler projeleriyle finale kalan Y. Mimar Alper Derinboğaz da vardı.

Bu sene ilki yapılan yarışmaya dünyanın birçok ülkesinden mimari, iç mimari ve masterplan ölçeğinde 500’den fazla proje katıldı. Toplam 18 farklı kategoride değerlendirilen projeler arasında finale kalanlar 19-20 Mayıs 2015 tarihlerinde Avrupa’nın önemli kongre merkezlerinden biri olan MiCo Milan’daki 2015 International Architecture Forum Perspective’de yer aldı. Burada uluslararası duayen mimarlar ve tasarımcıların oluşturduğu 81 kişilik jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda kazananlar belli oldu.

Salon Mimarlık’ın kurucu ortağı Y. Mimar Alper Derinboğaz; Bolayır Evi, CT Hukuk Bürosu, Office Central ve Aktif Strüktürler projeleriyle finale kalırken Aktif Strüktürler: Akustik Formasyonlar projesiyle “İnovatif Mimarlık” kategorisinde büyük ödülünün sahibi oldu.

Projeler ve Salon Mimarlık hakkında detaylı bilgi almak için resmi web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR