Müdavimden Öneriler: Read&Rest Book Store ve Cafe

Gökçe Karaman

Sessiz, sakin, henüz tam keşfedilmemiş ve farklı mekanlar, keşiflerimin konusu. Bu ay, çekimlerim için gezerken yolum Göktürk’e düştü. Küçük ve yol üzerinde gözüme çarpan bir kafeye attım kendimi. Adı: Read&Rest Book Store ve Cafe.

Benzerlerini az da olsa görmeye başladığımız ve içeriye girdiğinizde kendinizi bir Avrupa şehri kafesinde hissedeceğiniz türden yerler görmek mutluluk verici. 2003 yılında açılan Read&Rest Book Store ve Cafe, küçücük ama şehrin gürültüsünden kaçıp saklanacağınız türden. Sahibi, Karen Burla. La Bonbonniere Event’in sahibi Mirey Karaso’nun kardeşi aynı zamanda. Göktürk’teki Arcadium Alışveriş Merkezi’nin giriş bölümünde hemen gözünüze çarpıyor.

IMG_8688

Bir kafede kahvenizi yudumlarken sessizce kitap okusam diye düşünüp hemen her kafede ses ve gürültüden rahatsız olduysanız, işte burada tam tersi bir sessizlik bulacaksınız. 8-10 masası, kış bahçesi bölümü ve içerideki bar yerleşimine benzer taburelerinde kitapların içinde hoş bir ortam yaratılmış.

Butik bir anlayışla kurgulanan mekanda, yine butik ama oldukça zengin bir kitap ve dergi satışı var. Yerli ya da yabancı kitap ve dergiler, tasarım ağırlıklı kırtasiye ürünleri ve mekandan çıkmadan hemen elinizin altında bulacağınız küçük hediyelik objeler bulabiliyorsunuz.

Size tüm güler yüzlülüğüyle yardım etmeye hazır mekan çalışanları, kitaplarla doğrudan ilgili. Bu konuda da sosyal medyada hayli övgü alır durumdalar. Aynı zamanda isterseniz eve sipariş yoluyla da istediğiniz yayınları ya da hepsi ev yapımı kek ve kurabiyeleri kapınıza kadar getirebiliyorlar. Bu açıdan bakıldığında sanıyorum evlere servis kitap hizmetinde çok farklı bir konumdalar.

Kitapların yanında onlara eşlik eden şeylerin başında gelen çay ve kahve konusunda da tahmin edebileceğiniz üzere hayli iddialılar. Latte ve aromalı çaylar benim favorilerim arasına girdi bile. Eğer sağlıklı bir şeyler yemekten yanaysanız şekersiz bisküvileri ve yağsız sütte kahve çeşitleri de menü dahilinde.

Ara sıra bir türlü kafanızı toplayamayıp başlayamadığınız işleriniz için de uğrayabileceğiniz Read&Rest Book Store ve Cafe, kahve kokuları arasında konsantrasyonunuzu yükseltiyor; bu yorum müşteri izlenimlerim arasında.

Hal böyle olunca müşterilerin neredeyse hepsi müdavimlerden oluşuyor. Çiçeklerin ve kış bahçesinin camlarından içeriye süzülen gün ışığında içeriye girer girmez sizi kitaplar karşılıyor. Ben ajandalar ve renkli defterleri karıştırmadan edemedim. Sizlere de öneririm!

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR