Minik Eller Koleksiyon’da Çocuk Bayramı’nı Kutladı

Necmi Çıran

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği dünyanın en anlamlı bayramlarından biri olma özelliğinde. Çocuk sevgisinin insan sevgisi için bir ihtiyaç olduğunu düşünen Atatürk’ten ilhamla, bu özel günü daha da anlamlı hale getirmek hepimizin her yıl severek gerçekleştirdiği görevlerinden biri aslında.

Biz de, Koleksiyon Tarabya mağazasının ev sahipliğinde, İstanbul Oyuncak Müzesi ile bu güzel günde çocuklarla renkli ve eğlenceli bir gün geçirmek için özel bir etkinlik gerçekleştirdik. Uçan Masallar Atölyesi, geleceğin büyüklerine bu özel günde keyifli anlar yaşattı. Palyaço eşliğinde yüzlerini boyatan çocuklar, en renkli hallerini oyun hamurlarıya şekillendirdiler; resim kağıtlarına yansıttılar. Eğitmenler Marion Dupeyrat ve İbrahim Yılmaz moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte, minik eller Hint uçurtması yapımını eğlenerek öğrendi. Bu uçurtmalara konu olan masalları aileleriyle birlikte okuyup dinleyen minikler, yaptıkları uçurtmaları uçurmanın keyfini Koleksiyon Tarabya Kampüsü’nde doyasıya yaşarken, çimlere kurulan şişme kaydırak bu neşeye ortak eğlence araçlarından biri oldu.

Sosyal medya üzerinden #MinikEllerKoleksiyonda etiketiyle etkinliğin yansımalarını görebilir, bir sonraki etkinliğe katılabilmek için Koleksiyon sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. 🙂

 

 

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR