Koleksiyon’un Yeni Çalışma Alanı Yaklaşımları İlk Kez 2012 Orgatec Fuarı’nda

Koleksiyon Blogger

Koleksiyon çalışma alanları için en son geliştirdiği tema ve tasarımlarını ilk defa, 23-27 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın Köln kentinde gerçekleştirilecek olan uluslararası Orgatec Fuarı’nda sergiliyor.

Koleksiyon, Orgatec Fuarı’nda kamuoyuna duyuracağı yeni teması ile ünlü İtalyan düşünür Umberto Eco’nun; 21.yüzyılın çalışma kurgusu içerisinde yaratıcı ve uygulayıcı arasındaki ilişkiyi sorguladığı ‘açık iş’ kavramından yola çıkıyor.Yeni tema içerisinde, çalışma habitatında alternatif alanlar yaratılması amaçlanarak çalışanların etkileşimi ve koordinasyonunun artırılması hedefleniyor. Koleksiyon bu çerçevede mekân içerisindeki bireysel ve öznel izlerin değerine vurgu yaparken aynı zamanda bireysel veya toplu olarak edinilen tecrübelerin kavramsal öneminin altını çiziyor.

Bu yaklaşım altında bölücü panel sistemlerinden kanepe ve ofis koltuklarına kadar yeni tasarımlar sunulurken mimarlara kendi özgün kompozisyonlarını yaratma, çalışma alanlarını keyifli bir düşünce ve kurgu alanı haline getirme gibi önemli imkanlar veriliyor.

Koleksiyon’un tüm bu yenilikleri, dünyanın en önemli markalarının ürünlerinin sergilendiği ve gelecek yılların yaklaşımlarına yol gösterici olma özelliği taşıyan Orgatec’teki Hall 9.1 / 10-11 numaralı fuar alanında takip edilebilir.

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR