“Koleksiyon/TSMD Mimarları Ağırlıyor” sergilerinin ikincisi açıldı

Gülay Uyan

‘Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor’ sergileri, ikinci buluşmasında A Tasarım Mimarlık ofisini ağırlıyor. 13 Nisan’da bir kokteyl parti ile açılan sergi 7 Mayıs’a kadar Koleksiyon Mobilya Ankara Merkezinde gezilebilir.

Mart ayında Öncüoğlu+ACP Mimarlık ile başlayan sergiler, TSMD üyesi mimarlarla devam edecek. Nisan ayının konuğu A Tasarım Mimarlık sergisinin açılış daveti, TSMD ve Koleksiyon Mobilya tarafından yapılan hoşgeldin konuşmalarıyla başladı. Ardından Ali Osman Öztürk tarafından yapılan sunuşla devam eden açılış, işverenlerin, akademisyenlerin ve A Tasarım çalışanlarının konuşmalarıyla renklendi. Konuşmalarda ülkemiz mimarlarının büyük projeler konusundaki başarılı deneyimleri, alışveriş merkezi gibi mimarinin alanından uzak görünen konuları mimari yaklaşımla çözmeleri övgü konusu oldu.

1997 yılında Yüksek Mimar Ali Osman Öztürk tarafından kurulan A Tasarım Mimarlık, ICSC ödüllerinde; Armada Alışveriş ve iş merkezi ile 2004 yılında Avrupa’nın en iyi alışveriş merkezi ödülünü, 2009 yılında da Panora Alışveriş ve İş Merkezi ile başarı ödülünü aldı. Sergide yer alan projeler arasında Armada Alışveriş ve İş Merkezi, Metroport, Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi,  ATO Kongre Merkezi ve Arma Otel, Ziraat Bankası Kadıköy Hizmet Binası, Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi-Konutlar, Viaport bulunuyor. Sergi 7 Mayıs’a kadar Koleksiyon Mobilya Ankara Merkezinde gezilebilir.

[nggallery id=3]

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR