Koleksiyon Uluslararası Red Dot Tasarım Ödülü’ne Layık Görüldü

Koleksiyon Blogger

Gerhard Reichert, Heinrich Iglseder ve Koray Malhan tarafından tasarlanan ve geçtiğimiz aylarda dünyanın bir diğer önemli tasarım ödüllerinden olan Good Design’da ödül kazanan Gala ofis koltuk serisi, 2012 Red Dot ürün tasarımı kategorisinde ödüllendirildi.

Koleksiyon adına Almanya temsilcisi Roland Ohnacker ve Gala’nın tasarımcılarından Heinrich Iglseder’in katıldığı ödül töreni 2 Temmuz tarihinde Almanya’nın Essen kentinde yapılan ve uluslararası tasarım camiasının önemli isimlerini bir araya getiren görkemli bir davetle gerçekleştirildi.

Koleksiyon bu anlamlı ödülle birlikte uluslararası arenadaki başarılarına bir yenisini daha eklemiş olurken, Gala da Temmuz sonuna kadar Essen’deki Red Dot Tasarım Müzesi’nde sergilenme hakkı kazandı.

Red Dot Jüri Değerlendirmesi
Rahat ve özellikle de ergonomik oturuş ofis segmentinde çok önemli bir role sahip. Bu kavramdan yola çıkan Gala ofis sandalyesi organik konstrüksiyonu ve formu ile endüstrinin yüksek beklentilerini karşılar nitelikte.

Red Dot 2012 Tasarım Ödülleri Hakkında
Uluslararası Red Dot Tasarım Ödülleri (Red Dot Design Awards), dünya çapında kabul gören ve bilinen bir tasarım yarışması olarak 1955 yılından günümüze kadar çok çeşitli tasarım dallarından birçok çalışmayı katılıma davet ediyor. Her sene ortalama 50 ülkeden binlerce katılımcının tasarımlarıyla başvuruda bulunduğu yarışmada sadece çok küçük bir katılımcı grubu ödül almaya hak kazanıyor.

Bu yıl da 30 üyeden oluşan uzman Red Dot jürisi, inovasyon değeri, fonksiyonellik, ergonomi, kalite ve çevre politikası gibi birçok farklı kriteri göz önünde bulundurarak dünya çapında yarışmaya katılan toplam 4.515 ürün arasından sadece çok küçük bir seçkiyi ödüle layık gördü.

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR