Koleksiyon / SMD Mimarları Ağırlıyor

Koleksiyon Blogger

koleksiyontplnt

Koleksiyon Mobilya ile Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin uzun soluklu projesi “Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor” sergileri, Türkiye’nin çeşitli illerinde yüksek katılımlı açılışlarla devam ediyor. İstanbul, İzmir, Ankara ve Eskişehir’de açılan sergiler tasarım kültürüne önemli katkılarda bulunuyor. Bu işbirliği, mimarlık ve tasarım meraklılarını, çağdaş mimarlığımızın güncel örnekleriyle buluşturmayı ve tasarım dünyasının farklı disiplinleri arasında köprüler kurmayı amaçlıyor. Koleksiyon Mobilya ile Serbest Mimar Dernekleri işbirliğinin bazı sonuçları ise şöyle:

Dekomod Mimarlık (Hüsamettin Özkaymakcı) – Netto Mimarlık (Burcu Özen Kundak, Hande Uğur Balçu)

Koleksiyon, İzmir Karataş’ta 27 Mart’ta açılışı yapılan ve 22 Mayıs’a dek sürecek sergi “Koleksiyon / İzmirSMD Mimarları Ağırlıyor” kapsamında, çağdaş mimarlığımızdan örnekleri sergiliyor.

Serginin adresi ise: Mithatpaşa Cad. No:142/A 35260 T 0232 482 20 01

izmir

İtez Mimarlık (Neşe İtez / Aytek İtez) – Th&İdil Mimarlık (Tamer Başbuğ, Baran İdil, Hasan Özbay, Aslı Özbay)

22 Mart’ta, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde açılan sergi 5 Nisan tarihine dek ziyaret edilebilecek. İki Eylül Kampüsü’nün içinde, Mimarlık Fakültesi’nin Sergi Holü’nde ziyaretçilerini bekleyen sergi, “TSMD” ile “Koleksiyon Mobilya”nın işbirliğinin ürünü.

eskisehir

Hatırlı Mimarlık (Yeşim Hatırlı, Nami Hatırlı)

Türkiye’nin köklü üniversitelerinden ODTÜ’de açılan sergi 21 Mart tarihini taşıyor. ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Kubbealtı’nda gezilebilecek sergide Yeşim Hatırlı ve Nami Hatırlı’nın çalışmaları var. 11 Nisan’a dek gitmek, görmek ve baharın gelişine bir de orada sevinmek mümkün.

odtu

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR