Koleksiyon / TSMD geleceğin mimarlarını ağırlıyor

Koleksiyon Blogger

21 Nisan 2011 Perşembe günü ODTÜ ve Gazi Üniversitesi Mimarlık, 4 Mayıs 2011 Çarşamba günü Bilkent, Başkent, TOBB, Çankaya, Atılım Üniversitesi İç Mimarlık öğrencileri ve öğretim üyeleri ile birlikte iki ayrı grup olarak Koleksiyon / Ankara’da açılan “Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor”  sergilerinden ikincisi olan A Tasarım Sergisi’ni ziyaret ettiler. Böylece başta Ali Osman Öztürk olmak üzere hazır bulunan sergi mimarları ile karşılıklı konuşma fırsatı buldular.

Serginin gezilmesi ve sergi mimarları tarafından tasarım yaklaşımı, zorluklar, çözümler gibi konularda yapılan bilgi aktarımından sonra,  öğrencilerle karşılıklı konuşma bölümüne geçildi. Konular projelerin yanısıra, bir mimarlık bürosunun organizasyonu, mimarlığın yapısı, sorunları, ulusal ve uluslararası boyutta gelişimi konularına yoğunlaştı. Yaklaşık 3-3,5 saat süren toplantıların herbirine 40’ı aşkın 3 ve 4 sınıf öğrencisi katıldı.

A Tasarım Sergisi ODTÜ ve Gazi Üniversitesi öğrencileri

Geçtiğimiz ay düzenlenen Koleksiyon / TSMD sergilerinin ilki de ODTÜ Mimarlık Fakültesi öğrencileri tarafından ziyaret edilmişti. Böylece bu toplantıların Koleksiyon, TSMD, sergi sahibi mimarlar, öğrenciler ve öğretim üyelerini biraraya getiren bir buluşma platformu olma gibi önemli bir özelliği daha ortaya çıkmış oldu. Kısacası “Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor” projesine “Koleksiyon / TSMD Geleceğin Mimarlarını Ağırlıyor” başlıklı bir kardeş gelmiş gibi görünüyor.

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR