Çalışma ve Alışverişe Ara Verince; Koleksiyon Kaffa

Koleksiyon Blogger

TUM_9938-1

Kahve, kafe, kafein, kafeterya, kahvaltı gibi kelimelerin hepsi birbiriyle akraba. Keza “kaffa” kelimesi de aynı sözcük ailesinden geliyor. 

Türküye bakarsak, “kahve Yemen’den gelir” diyor, oysa “kaffa” kelimesinin Habeşistan’da bir bölge adı olduğunu da biliyoruz. Etiyopya’da bir bölge adı olduğu da bilgilerimizin arasında. Kahvenin kültürümüzdeki yeri de malum: Kırk yıl hatrı olduğu düşünülen bir içecek, kahve. İnsanların toplanıp sosyalleştiği yerin adı da olmuş bir süre sonra. Telvesinden ayrı, fincanından ayrı gündelik hayat durumları üretilmiş durumda. Falı, falcısı ve cabası da hayatımızda. Etrafında koca bir kültür var. Ve bir süredir, ülkemizin neredeyse tamamında “café”ler boy göstermeye başladı. Hepsi başka bir vaatle açıldı. Bazılarının iddiası sessiz sedasız, bazıları “zincir mağaza” âdetiyle, bazıları ise çoktan marka haline gelmiş durumda. Türk düşünce hayatının pastanelerle, kahvehanelerle olan ilişkisi de göz önünde. Hangimiz üniversite hayatını, okulun civarındaki kafeden, kahvehaneden bağımsız düşünebiliyoruz ki? Hatta bazen, asıl “mektebimiz” o masalar değil midir?

Koleksiyon’un Büyükdere merkezinde, Kaffa isimli bir restaurant&café var. Ana yemeklerin, makarnaların, tatlıların, salatalar ve içeceklerin servis edildiği Kaffa, Koleksiyon Büyükdere’de ilk günden bu yana özenle hizmet vermeye devam ediyor.

kaffa

Peki Koleksiyon Kaffa’da neler bulabilirsiniz? Hünkar Beğendi’den İslim kebabı ve ızgara levreğe kadar farklı ana yemeklerden  Pennearabiata’dan Somonlu Pappardelle’ye kadar uzanan makarnalara, meskulin yeşillikler ile füme somonlu salatalardan çeşitli tatlı ve içeceklere kadar zengin bir menüden bahsedebiliriz.

Pazartesi’den Cuma’ya 08:00-18:00 saatleri arasında açık olan Kaffa’yı, farklı bir alışveriş tecrübesi arayan veya öğle arasında şehir stresinden uzaklaşarak yeşillikler arasında keyifle vakit geçirmek isteyen herkese tavsiye ederiz. Yalnız yerinizi önceden ayarlamayı unutmayın 😉 Rezervasyon ve daha fazla bilgi için 0212 363 63 63 numaralı telefonu arayabilir, Koleksiyon Kaffa’nın nerede olduğunu öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

TUM_9902

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR