Koleksiyon / İstanbulSMD Bir Kez Daha Mimarları Ağırladı

Koleksiyon Blogger

Koleksiyon ile İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin ortak çalışması olan mimari proje sergilerinin sekizincisinin konuğu Kreatif Mimarlık.

Koleksiyon ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin (İstanbul SMD) uzun soluklu ortak çalışması “Koleksiyon / İstanbul SMD Mimarları Ağırlıyor” projesi Kreatif Mimarlık’ın konuk olduğu sekizinci sergisini gerçekleştirdi. 19 Aralık 2012 Çarşamba günü Koleksiyon Büyükdere Merkez Kampüsü’ndeki Koleksiyon Galeri’de açılışı yapılan sergi Kreatif Mimarlık’ın çalışmalarını mimarlık ve tasarım meraklılarıyla buluşturdu.

Kreatif Mimarlık 1995 yılında İstanbul’da inşaat mühendisi Mehmet Cengiç, mimar Selim Cengiç ve mimar Aydan Volkan tarafından kuruldu. Tamamlamış olduğu çok sayıdaki ulusal ve uluslararası projede, şehir planlama, mimari, iç mimari ve diğer ilgili mühendislik bilimlerini bir bütün olarak değerlendiren Kreatif Mimarlık’ın çalışmaları tasarım, disiplinler arası koordinasyon, bütçe, iş programı kontrolü, verimlilik esaslı proje yönetimi ve en iyi mimari kalitenin sağlanması esaslarına dayanıyor.

İnsanlara ve çevreye olumlu etkisi olan, yüksek verimlilikte, sağlıklı ve işlevsel binalar tasarlamayı amaçlayan Kreatif Mimarlık, her proje için öncelikle işverenin hedefleri ve mevcut durumda talep edilen ve gelecekte talep edilebilecek ihtiyaç programlarını dikkate alarak bu bilgileri çevre koşulları ve projenin çevre içerisindeki rolü ile birleştirmeyi hedefliyor.

Mimari tasarım ve uygulama alanında etkin olan mimarların, mimarlık mesleğini geliştirmek, toplumda saygınlığını ve etkinliğini arttırmak için kurdukları İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) üyelerinin son dönem projelerini kapsayan sergiler, tasarımın çağdaş örneklerini mimarlık ve tasarım meraklılarıyla buluşturmayı, tasarımın farklı disiplinlerini yanyana getirmeyi amaçlıyor.

Sergi 19 Aralık 2012 – 30 Ocak 2013 tarihleri arasında gezilebilir.

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR