Koleksiyon Atölye’nin Renkli Keçe Yolculuğu

Necmi Çıran

Her yaşam alanının kendine özgü dünyasına 2016 ev serisinin “İçinde Sana Ait Bir Ses Var” söylemiyle hitap eden Koleksiyon, tasarım ve üretim yolculuğunda yeni deneyimlere özel atölye çalışmalarıyla da devam ediyor…

Üretim ve tasarımın kişiye özel değerinden hareketle gelenekselleşen Koleksiyon Atölye buluşmalarının dördüncüsü geçtiğimiz günlerde Koleksiyon Tarabya mağazasında düzenlendi. Daha önce Terrarium, defter atölyesi ve minyatür kanepe yapımıyla renkli deneyimlere sahne olan etkinlik serisinin bu seferki odağında birbirinden renkli keçeler vardı.

Tekstil, mobilya, inşaat gibi birçok alanda yaygın olarak kullanılan; kışları sıcak, yazlarıysa serin tutan keçeyi Koleksiyon Atölye olarak bu kez gözlük kabı ve cep telefonu kılıfı yapımında değerlendirdik. Keçe Keçe Atölye kurucusu Fatma Güden’in yürütücülüğünde gerçekleşen etkinlikte, atölye katılımcılarının hayal gücü kendilerine has telefon kılıfları, gözlük kılıfları, çantalar ortaya çıkardı.

Hem keçe atölyesinden hem de geçmiş etkinlerden renkli enstanteneleri sosyal medyadan #KoleksiyonAtölye etiketiyle takip edebilir; gelecek dönem etkinliklerine katılmak için Koleksiyon e-bültenlerine kaydolabilirsiniz.

 

 

 

 

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR