Kahve Kağıda Kavuşursa

Koray Özsoy

Kahve yalnız sohbetin bahanesi midir? Hele ki mecburi uykusuz geceler önümüzdeyse? Çoğu çarpıntı yapar ama söz konusu proje teslimi ise kaçmak mümkün olmaz. Kağıt, kalem, bilgisayar ve mutlaka bir fincan kahve! Bazen tatsız bir şekilde kağıda bile dökülse yine de ayrılamayız. Tabi bunu farklı bir fırsat olarak görenler de var, tıpkı Stefan Kuhnigk gibi.

“Her şey 2011 kış mevsiminde bir parça kağıda kahve dökmemle başladı” diyor Stefan Kuhnigk. İşte o an “beni çiz beni çiz” diyen bir canavar gördüğünü söylüyor kağıt üzerinde. Her ne kadar iş arkadaşları garip bakıyor olsa da bunu bir alışkanlık haline getirmiş ve her gün bir kaşık kahveyi kağıdın üzerine atmaya başlamış. Tabi sonra da bir sürü canavar yaratmış. Bugünse 500’ü aşan bir canavar koleksiyonu var; kimi şirin kimi korkutucu.

Tabi Stefan bununla da kalmamış ve bu yaptıklarını hazırladığı bir site üzerinden satışa çıkarmış. Böylece bazılarını aşağıda paylaştığımız bu çalışmaları sizin de bazen bir t-shirt, bazen de bir kahve altlığı gibi materyaller üzerinden edinmenizi mümkün kılıyor. “Nasıl?” sorularının cevabı ve bu aşağıda sunulanlardan daha fazlasını görmek için sizi thecoffeemonsters.com adresine davet ediyoruz.

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR