İlk Kahramanımıza Özel: Babalar Günü

Koleksiyon Blogger

Özel günlerle, hele ki hayatımızın en değerli kişilerine dair takvimlerde işaretlenmiş günlerle aranız nasıl? Koşulsuz sevgiyle değer verdiğimiz insanları elbette bir günle onurlandırmıyoruz. Zira birlikte geçirilen her bir an, akıp giden zaman içinde sevginin paylaşıldığı güzel anılarla taçlandırılmayı fazlasıyla hak ediyor. Ama zaman zaman biraz şımarmak ya da güne özel hissettirecek detaylar katmak için, takvimde işaretlenmiş tarihlere ayak uydurmak da gayet hoş anılar biriktirmemizi sağlıyor… Yazın başlangıcı Haziran ayı da, anlamlı ve keyifli bir gün sunuyor bize. İlk kahramanımıza adanmış en yılın en değerli günlerinden biri: Babalar Günü.

Çocukluğumuzun ve yetişkinliğimizin daimi kahramanı babalarımızla belki çoğumuz yeterli zaman geçiremiyoruz. Vaktinde yetişebilirsek akşam yemekleri, birlikte yapılan hafta sonu kahvaltıları ya da farklı şehirlerde yaşayanlar için sadece özel günler babamızla bir araya gelmek için değerlendirebileceğimiz fırsatlardan birkaçı. Babalar Günü ise sadece babamıza adanan bir gün olduğu için içerdiği sevgi yoğunluğuyla daha da özel bir anlam taşıyarak bir adım öne çıkıyor.

Sonora Smart Dodd

Sonora Smart Dodd ve babası William Jackson Smart

Her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan Babalar Günü’nün tarihçesi 1900’lerin ilk yıllarına dayanıyor. Babası savaş gazisi olan Sonora Smart Dodd’un girişimleri sonucu kutlanmaya başlanan Babalar Günü, yıllar ilerledikçe resmiyet kazanması sonucu bugün hemen hemen tüm ülkelerde aynı tarihte kutlanıyor.

Bu yıl 21 Haziran günü kutlanacak olan bu anlamlı güne keyifli anılar sığdırabilmeniz için birkaç etkinlik ve hediye önerimiz var. Tüm babaların Babalar Günü’nü kutlayarak önerilerimizi sizlere sunuyoruz:

Huzur en güzel hediyedir…

Amoroso-Koltuk

Sizin de babanız yıl içinde sürekli çalışıyor ve dinlenmek için geriye kısıtlı bir zaman dilimini değerlendirmek zorunda kalıyorsa, bu sınırlı zamanı daha huzurlu ve konforlu bir hale getirmek son derece anlamlı bir hediye alternatifi olabilir. Örneğin Gondol ya da Amoroso koltuklar, babanıza akşam işten eve geldiğinde gerek dinlenebileceği gerekse konforlu bir şekilde televizyon izleyebileceği huzurlu bir köşe sunmanız için birebir. Bu köşeye bir de Virasana gazetelik eklenirse, babanız için gerçek anlamda bir keyif köşesi hediye edebilirsiniz.

Babanız ofisten çıkamıyorsa…

Gala-Ofis-Koltugu

Kariyer, sorumluluklar ve biriken işlerin pek çoğumuzun hayatında büyük yer kapladığı doğru. Bu yüzden ofislerde uzun mesai saatleri harcamak kaçınılmaz oluyor. Eğer babanızın iş temposu da benzer rutinde ilerliyorsa, Babalar Günü hediyenizi seçerken bu gerçeği dikkate alabilirsiniz. Gala ofis koltuğu, yenilikçi yapısı, insan vücuduna uyumlu tasarımıyla babanızın uzun mesai saatlerinde rahat etmesi için son derece uygun bir hediye seçeneği.

Küçük detaylar, güzel başlangıçlar…

Istanbul-Tiryaki-Cay-Bardagi

Babalar Günü’nü özel ve anlamlı kılan detaylar sadece hediyelerden ibaret değil.  21 Haziran günü tüm ailenin bir arada zaman geçirmesi son derece önemli. Bunun için güne tüm ailenin bir arada olacağı bir kahvaltı organizasyonuyla başlayabilirsiniz. Dilerseniz en sevdiğiniz mekânlardan birinde, dilerseniz evinizde kendi ellerinizle hazırlayacağınız kahvaltıyla Babalar Günü’ne leziz bir başlangıç yapabilirsiniz. İstanbul Tiryaki çay bardaklarından yudumlanacak demli çay, kızarmış ekmek, kekikli domates… Küçük detaylar, harika başlangıçlar yaratmaya fazlasıyla yeter…

Tüm babaların Babalar Günü kutlu olsun.

 

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR