İkinci İstanbul Tasarım Bienali Küratörü Açıklandı.

Koleksiyon Blogger

İkinci İstanbul Tasarım Bienali Küratörü Açıklandı.

İlki geçtiğimiz sene düzenlenen ve yerli/yabancı ciddi bir ziyaretçi kitlesine ev sahipliği yapmış olan İstanbul Tasarım Bienali’nin 18 Ekim – 14 Aralık 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ikincisinin küratörü açıklandı.

Aynı zamanda Chicago Sanat Enstitüsü’nde (Art Institute of Chicago) Mimarlık ve Tasarım Bölüm Başkanı ve John H. Bryan Küratörü olarak görev yapan Britanyalı küratör ve yazar Zoë Ryan önümüzdeki sene ikincisi düzenlenecek İstanbul Tasarım Bienali’nin küratörü olarak görevlendirildi. 2012 sonbaharında Fast Company dergisi tarafından, tasarımın geleceğini şekillendiren 50 kişi arasında gösterilen Ryan Kasım ayında açıklanacak olan bienal kavramsal çerçevesini çizecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İkinci İstanbul Tasarım Bienali’nin danışma kurulu, Vitra Design Foundation Yönetim Kurulu Başkanı Alexander von Vegesack, mimar Han Tümertekin, mimar, editör, yazar ve 1. İstanbul Tasarım Bienali küratörü Joseph Grima, tasarımcı ve 1. İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Özlem Yalım Özkaraoğlu, UltraRPM Yönetim Kurulu Başkanı Paul McMillan, Yaşar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, İzmir Akdeniz Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi ve Tasarım Koordinatörü Prof. Tevfik Balcıoğlu ile grafik tasarımcı Yeşim Demir’den oluşuyor.

Ayrıntılı bilgi için: istanbultasarimbienali.iksv.org

Zoë Ryan
Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR