HAKKIMIZDA

Kökler
“Koleksiyon Blog”, var etme yolculuğunun tüm gezginlerine, izleyenlerine, yorumlayanlarına, derleyenlerine, web gezginlerine, içerik sahiplerine, medyalarına adanan bir yolculuktur.

Koleksiyon Blog, iletişimi çok taraflı gören, paylaşıma açık bir platform olarak  kurulmuştur. Esin kaynağı olmayı amaç edinen, içeriği yaratıcı hikayeler, fikirler, gezi notları, gözlemler gibi farklı deneyimler üzerine kurulu olan bu platform tüm paydaşların katılımına açıktır.

Herkesin mutlaka söyleceği, paylaşacağı deneyimleri, bir fikirleri, gözlemleri vardır.  Bilginin teknolojik gelişmeler sayesinde çok daha hızlı ve kolay ulaşılabilir olduğu günümüzde bu paylaşımlar gelecek nesiller ve doğa için her zamankinden çok daha fazla değerli ve önemlidir. Çünkü bunlar yaratıcılığın kaynağıdır, unutulmamalıdır ve gelişerek bizleri daha “iyiye” ulaştıracaktır. Kökünde ise insan vardır.

 

Bir İletişim Köprüsü, Yaşayan Bir Laboratuvar
Bugün yaratıcılığın gelişmesi tek bir bireyden ziyade bireylerin, toplumların katılımına bağlıdır. İşte bu noktada, “Koleksiyon Blog” bir paylaşma ve geliştirme sahası olmayı amaç edinmiştir. Bazen bir kıvılcım, bazen de bir çığ potansiyeli olan fikirlere, deneyimlere, hikayelere ev sahipliği yapar, tüm paydaşları ve gezginleri katılıma davet eder. Böylece bir iletişim köprüsü olarak yaratıcı sesleri daha da yükseltmeyi hedefler. Farklı bakış açıları için çift yönlü etkileşimi destekleyen ve kendini yenilemeyi bir ilke edinmiş yaşayan bir laboratuvardır.

 

Bitmeyen Bir Yolculuk
İlk gününden bugüne var olma ve var etme içgüdüsüyle kavrulan insanoğlu daima bir “iyi” arayışı içerisindedir. Bunun için aletler tasarlar, binalar tasarlar, mekanlar tasarlar, şehirler tasarlar, hayatlar tasarlar. Giderek daha da bilinçlendiği bu döngüde, dokundukça bazen doğadan alır bazense doğaya verir. Ama doğa ile olan bu dengeyi korumak nesilleri ve devamlılığı için çok önemlidir. Küresel boyutlara varan bu dengeyi de ancak farklı bakış açılarıyla beraber geliştireceği ve birikimlerle çözümleyebileceği açıktır. İşte bu denge arayışı bitmek bilmeyen bir serüven, sonu olmayan bir yolculuktur. “Koleksiyon Blog” ise bu yolculukta yararlı bir vaha olmayı amaçlar. Deneyimleri, fikirleri, hayalleri yükümlenir.

Dünden bugüne var etme yolculuğunun tüm gezginleri; siz de katılın!

 

Koleksiyon Blog Ekibi
Koleksiyon Mobilya
İstanbul Tarabya Merkez
Cumhuriyet Mah. Hacı Osman Bayırı Cad.
Bağlar Cad. No: 25
Kefeliköy-Sarıyer 34457 İstanbul
Tel: 0212 363 63 63