Haftanın Konser Önerisi: Leyla the Band

Koleksiyon Blogger

image

Leyla ile Mecnun isimli dizi, çok uzun zamandır izlendiği kadar konuşulan ve tartışılan bir televizyon “olayı”.  Yönetmenliğini Onur Ünlü’nün, senaristliğini ise Burak Aksak’ın yaptığı dizi, kendi içinden “fenomenler” yarattı. Mecnun (Ali Atay), İsmail Abi (Serkan Keskin), Yavuz (Osman Sonant), Erdal Bakkal (Cengiz Bozkurt) ve daha birçok karakter. Sosyal medyada her bölümü uzun uzun konuşulan, ziyadesiyle eğlenceli ve ilginç bulunan bir dizi “Leyla ile Mecnun”.

Dizinin genel yönetmenliğini yapan Onur Ünlü, sinemadan da tanıdığımız bir figür. Bu topluluğun “birlikte hareket etmek” güdüsünü oradan da izlemek mümkün: Ünlü’nün bol ödüllü son filmi “Sen Aydınlatırsın Geceyi” isimli filmin kadrosu, neredeyse “Leyla ile Mecnun” kadrosu.

Bu topluluk, şimdi “Leyla the Band” diye bir grup kurdu. Ali Atay vokalde, Onur Ünlü davulda, Serkan Keskin bas gitarda, Osman Sonant  klavyede, Sarp Aydınoğlu perküsyonda, Fırat İkisivri gitarda ve Sarper Aksoy klarnette. Dizide kendi seslerini, bestelerini kullanıyordu zaten Mecnun-İsmail Abi-Yavuz üçlüsü. Böylece “resmileşmiş” oldular.

İşte bu grubun, Leyla the Band’in 21 Mayıs’ta, İstanbul Jolly Joker’de bir konseri var. 21.00’de başlayacak konser, sadece Leyla ile Mecnun izleyicilerini değil, “iyi dinleyici” de bekliyor.

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR