Faruk Malhan ile TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi öğrencileri yaratıcılık konferansında buluşuyor

Koleksiyon Blogger

 

Koleksiyon Mobilya’nın kurucusu tasarımcı-mimar Faruk Malhan, 20 Nisan Çarşamba günü yaratıcılık üzerine vereceği konferansla tecrübe ve görüşlerini ülkemizin özel yetenek ve üstün zekâlı çocuklara eğitim veren tek kurumu TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi’nin (TEVİTÖL) öğrencileriyle paylaşacak. Öğrencilerin katılımıyla yaratıcılığın ışığı hep beraber aranacak, yaratıcılık farklı bakış açılarınca tartışılacak.

Koleksiyon Mobilya Tarabya Kampüsü 20 Nisan Çarşamba günü TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi 9. sınıflarından 40 öğrenciyi ağırlayacak. Faruk Malhan’ın yaratıcılık ve etkin olmanın önemini farklı coğrafyalardan kesitler sunarak vurgulayacağı konferans kapsamında Koleksiyon Kampüsü’nü ziyaret edecek olan öğrenciler hem Faruk Malhan’ın perspektifinden yaratıcılık kavramını dinleyecek hem de konferans sonunda yaratıcılığa dair sorularının cevaplarını arayacaklar.

1993 yılında Sezai Türkeş tarafından kurulan ve 2001 yılından bu yana Türk Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi, farklılaştırılmış öğrenme yaşantılarına ihtiyaç duyan üstün zekâ ve özel yetenekliler için sürekli gelişmeye elverişli bir iklim sunmayı hedefliyor. Bu özel yetenekleri insanlığın yararına dönük geliştirmek, onları topluma yön verecek liderler olarak yetiştirmek ve onlara uygun bir öğrenme ortamı sunmak vizyonuyla hareket eden TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi öğrencilerinin yaratıcılıklarını ve yeteneklerini destekleyici, gelişime, değişime, yaratıcılığa ve özgür düşünceye açık bir eğitim sunmayı amaçlıyor.

Faruk Malhan ile Yaratıcılık Üzerine
Tarihi: 20 Nisan 2011
Saat: 14.00
Yer: Koleksiyon Kampüs, Tarabya

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR