Dünya Endüstriyel Tasarım Günü kutlu olsun!

Koleksiyon Blogger

Dünya Endüstriyel Tasarım Günü bugün dünyanın farklı coğrafyalarında düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Tasarım ve tasarımcıların toplum içindeki önemini vurgulayan bu anlamlı gün ülkemizde ise Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) tarafından İstanbul Kadıköy’de gerçekleştirilecek etkinlikle kutlanacak.

İlk olarak 29 Haziran 2007 tarihinde ‘International Council of Societies of Industrial Design’in (ICSID) kuruluşunun 50. yılı şerefine kutlanmaya başlanan Dünya Endüstriyel Tasarımcılar Günü kısa sürede geniş bir kitle tarafından kabul gördü. Temel olarak tasarım mesleğinin farkındalığını artırmayı, tasarımcıların ve akademisyenlerin tüm dünya çapında ekonomik, sosyal, kültürel ve çevresel kaliteyi artırmadaki önemli katkılarının altını çizmeyi hedefleyen etkinlik 29 Haziran günü Türkiye’nin de dahil olduğu birçok farklı coğrafyada çalıştay, sergi, konuşma, özel müze gezileri gibi çok çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Dünya Endüstriyel Tasarım Günü ülkemizde, ETMK İstanbul Şubesi ve Tasarımparkı işbirliği ile bugün saat 19:00′da İstanbul Kadıköy’de bulunan Tasarımparkı’nda yapılacak etkinlikle kutlanacak.

Biz de Koleksiyon Blog ekibi olarak dünden bugüne var etme yolculuğunda bizimle aynı heyecanı ve coşkuyu paylaşan tüm gezginlerin bu anlamlı gününü kutluyoruz.

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR