Dünya Endüstriyel Tasarım Günü Teması Açıklandı

Koleksiyon Blogger

2007’den bugüne her Haziran ayının 29’unda kutlanan Dünya Endüstriyel Tasarım Günü için bu sene belirlenen tema açıklandı. Dünyanın farklı coğrafyalarında çok çeşitli etkinliklerin düzenlendiği günün teması bu sene gençler üzerine odaklanıyor.

Uluslararası Endüstriyel Tasarım Toplumları Konseyi (ICSID – International Council of Societies of Industrial Design) çok yakın zamanda yeni girişimi olan Dünya Tasarım Organizasyonu (World DEsign Organization) açıklamıştı. Bu yeni yapılanmanın merkezinde olan gençler bu seneki Dünya Endüstriyel Tasarım Günü’ne de ilham vermiş: “Tasarımdaki Gençlik”.

Tema her ne kadar endüstriyel tasarım disiplininde gençlerin sahip olduğu konumu ve yaptıklarının altını çiziyor görünse de hem genç olan hem de kendini halen yürekten genç hisseden tasarımcılarla yapılabilecek iş birliklerini küresel düzeyde tetiklemeyi amaçlıyor. Bir anlamda da; bugüne kadar ufak bölgelerde sıkışmış ama hem enerjisi hem de yeteneğiyle fark yaratacak çalışmalara sahip tasarımcılara global bir sahne olmayı hedefliyor.

* Kaynak: www.icsid.org

 

 

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR