Dünden bugüne Dünya Endüstriyel Tasarım Günü posterleri

Koleksiyon Blogger

29 Haziran Dünya Endüstriyel Tasarım Günü yaklaşırken bu yılın etkinlik posteri de belli oldu. Her yıl ‘International Council of Societies of Industrial Design’in (ICSID)’ yaptığı çağrı ile bu anlamlı güne katkıda bulunma şansı ve heyecanını yaşayan üniversite öğrencileri düşünceleriyle bu sene de etkinliğe renk kattılar. 2011’in çağrısına en uygun olduğu düşünülen karşılık ise Şili’den. Bu yılın posteri ve geçmiş yıllardaki çalışmaları içeren bir seçkiyi sizler için derledik.

İlk olarak 29 Haziran 2007 yılında ICSID’in kuruluşunun 50.yılında kutlanmaya başlanan Dünya Endüstriyel Tasarım Günü temel olarak tasarım mesleğinin farkındalığını artırmayı, tasarımcıların ve akademisyenlerin tüm dünya çapında ekonomik, sosyal, kültürel ve çevresel kaliteyi artırmadaki önemli katkılarının altını çizmeyi hedefliyor. 29 Haziran günü Türkiye’nin de dahil olduğu birçok farklı coğrafyada çalıştay, sergi, konuşma, özel müze gezileri gibi çok çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Bu yıl etkinlik posteri için ise Şili Instituto Profesional DuocUC de la Pontificia Universidad Catolica de Chile öğrencileri Paula Beatríz Cabrera Osorio ve Vania Farías ortak çalışması seçildi. İşte sizler için bu senenin kazanan ve dereceye giren işlerini geçmiş yılların önemli çalışmalarıyla biraraya getirdik.

[nggallery id=7]

* Kaynak: www.icsid.org

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR