Design Turkey 2016 Ödülleri Sahiplerini Buldu

Necmi Çıran

İnovasyon ve markalaşma alanında Türkiye’nin en büyük ödül organizasyonlarından biri olan Design Turkey Endüstriyel Ödülleri Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Türkiye Tasarım Haftası Komitesi Başkanı Tahsin Öztiryaki, ETMK Başkanı Sertaç Ersayın ile çok sayıda birlik başkanı, ihracatçı, iş ve tasarım dünyasından önemli isimler katıldı.

30’u aşkın tasarım otoritesinin yer aldığı uluslararası bir jüri tarafından değerlendirilen toplam 350 endüstriyel tasarımdan 7’si Üstün Tasarım, 36’sı İyi Tasarım, 7’si ise Konsept Tasarım Ödülü almaya hak kazandı.

7 Üstün Tasarım Ödülü’nün İkisi Koleksiyon’a

Her sektörde yalnızca en iyilere verilen Üstün Tasarım Ödülü bu sene toplam 7 tasarıma verildi. Koray Malhan tasarımı Oblivion yaşam ve çalışma ünitesi ile Studio Kairos tasarımı Calder modüler oturma grubu ile Koleksiyon ödüllerden ikisini alarak dikkat çekerken Arçelik, Karaca, Scrikks ve Şişecam ödül alan diğer markalar arasında yer aldı.

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR