Babanıza En Anlamlı Hediyeler

Erdem Yenliç

“Anne gezindiğin bağ, baba yaslandığın dağdır. Ömrünün en güzel çağı annen ve babanla olandır.”
Ataol Behramoğlu, en değerli varlıklarımız olan anne ve babayı böyle betimliyor.

Anne ve babalarımızın yanında olduğumuz her an bir kutlama kadar huzuru ve mutluluğu hissettirir. Bizler için her fedakârlığa katlanan ailemize sevgimizi gösterip onları mutlu etmek isteriz.

Babalara hediye almak her zaman daha zordur. Bu yıl Bayram’ında 3. Günü olan Babalar Günü’nde onları mutlu etmek için babanıza armağan edebileceğiniz Koleksiyon tasarımlarını kaleme aldık.

1- Babanızın Şıklığını Tamamlayın

Kol düğmeleri 17.yüzyılda Fransa’da ortaya çıkar, popüler olmasıysa 18.yüzyılı bulur. Başlarda soyluların daha sonraları, tarzında oldukça iddialı olan erkeklerin tercih ettiği bu aykırı sayılan aksesuar zamanla klasik giyimin en önemli parçalarından birine dönüştü. Özellikle İngiltere kralı Edward VII’nin kullanmasıyla büyük bir moda başlar. Bir erkek ‘’takısı’’ insanların gözünde kabul görmüş olur.

Kol düğmesi en temel olarak bir detaydır. Ancak günlük kullanımdan, özel davetlere kadar şıklığın ve prestijin simgesi olan bir detay haline geliyor.

Faruk Malhan’ın Babalar Günü için özel tasarımı olan Atras kol düğmesinin formu + işaretindedir. Birçok farklı kültürde yer edinmiş bu simgenin en yaygın anlamı: Sonsuzluk, sevgi, birleşmek olarak karşımıza çıkıyor.

24 ayar altın kaplama 925 ayar gümüş olan Atras kol düğmeleriyle babanızın şıklığını tamamlayabilirsiniz.

2- Çalışma Alanlarında İzler Bırakın

Bir kitaplığı, çalışma masasını birine ait yapan yaşanmışlıklar ve sahibini yansıtan yönleridir. Koleksiyon masaüstü aksesuarları, bu kişileştirme sürecinin bir parçası olabiliyor.

Mimari Kemer, Köprü, Antik Akbaba, Lalin Kalemlik, Mola Karatahta… Bu yaratım sürecine katkı sağlamaya aday olan Koleksiyon masaüstü aksesuarlarından yalnızca birkaçı. Masa üstünde, çalışma odasının bir köşesinde hem sizi hatırlatacak hem de fonksiyonel kullanımı destekleyen Koleksiyon aksesuarları Koleksiyon e-mağazasında Babalar Günü’ne özel indirimde.

3- Yol Gösteren Babalara Özel Armağan: Maral

Masa lambaları farklı özellikleriyle öne çıkar. Örneğin; 1909 yılında ortaya çıkan bankacıların ışığının altında para saymasıyla ünlenen ‘’banker lamb’’ bunlardan biridir. Masa aydınlatmaları bir çalışma saatinde ya da bir okuma vaktinde en iyi ofis tamamlayıcısı olurlar.

Faruk Malhan imzalı, Maral masa aydınlatması “yol gösteren” bir ilham olarak tasarlandı. Ceviz ağacının ustalıkla işlenmesiyle ve dengeli olarak yayılan ‘’Led’’ ışık ile hayat buldu. Maral’ın açılarak yayılan ışığı, tasarımın kavis odağında merkezleniyor. Yol gösterici babanıza armağan edebileceğiniz en anlamlı bir hediye önerilerimiz arasında yer alıyor.

4- Kılıflar ve Kartlık

Tablet kılıfları, bilgisayar çantaları… Sıkı sıkıya günlük ve çalışma giyim tarzlarının bir parçası olarak hayatımızda yer ediniyor. Peki bu ihtiyaçlara uygun seçeneklere kolay erişebiliyor musunuz?

Deri ve keçe kullanarak tasarlanan: Kartlık, tablet kılıfı, bilgisayar çantası ile kalemlikler farklı ve şık bir armağan seçeneği olabilir. Üstelik mobilya üretiminden arta kalan deri ve keçe kumaşlar değerlendirilerek sürdürülebilir tasarım destekleniyor.

Hayatının her anında, elinin altında bulunabilecek kullanışlı hediye deri ve keçeden üretilmiş tasarımlarımız babanıza Babalar Günü’nde farklı bir hediye alternatifi olabilir.

5- 40 Yıllık Hatır

İlk kez, 16.yy’da Osmanlı’da kahveyle tanışırız. Kahvenin çekilmesi, pişirilmesi, sunumu ve içimiyle ortaya ‘’Türk Kahvesi’’ çıkar. Kültürümüzle bağdaşlaşan Türk Kahvesi’nin hatrı bile 40 yıldır.

Şüphesiz, bir kahve içiminin eşsizliği yalnız kahve değil; ona eşlik eden sohbetler, kutlamalar, hoş anlar sayesindedir. Faruk Malhan imzalı Sufi, Sufizm’in saf olana yönelişinin yansıması olan tasarımıyla, kahve vakitlerinin ev sahibi olur. Anadolu’nun geleneklerinden esinlenilmiş rafine tasarım, porselenin en kaliteli hali Bone China ile işleniyor. Özgün formuyla Sufi Türk Kahvesi Fincanı, her kahve içiminde babanıza sizi hatırlatacak bir armağan olacaktır.

Kıymetli babalara, anlamlı hediye önerilerimiz tüm Koleksiyon mağazalarında ve Koleksiyon online mağazada. Bu vesileyle tüm babaların Babalar Günü’nü ve Bayram’ını kutlarız.

Pin It

BU MAKALELER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR